8 Aralık 2010 Çarşamba

Coşkun Efe nin süt fabrikası...!


Bizim afacan,Coşkun Efe artık süt içmeye başladı market sütünüde sevmediği için bizde süt fabrikasını ayağına getirdik.Köy sütünün yoğurdunun tadı bam başka coşkun efe pekde haksız olmasa gerek.


Annemle,babam ineği otlatmak için dışarı çıkardılar.Aldığımız yerde sadece otlayarak beslendiği için zayıf kalmış hayvancağaz.Hayvan altınla yarışır oldu.Hint civcivleri 1,5 aylık oldular diğer civcivlere göre daha dayanıklı hintler.Bizim afacan bunların adını gag,gag taktı.Tavuk devamlı civcivlere çağırırken ses çıkardığından öğrendi.

3 yorum:

 1. Tebrik ederim. Ne güzel süt fabrikası aldınız. Ben de yıllardır hazır süt ve yoğurt yiyemiyorum. Alıştık süt fabrikalarına harici istemiyoruz. Allah nazardan saklasın güzel bir fabrika jersey cinsi sütüde bol yağlı.Onlar genelde böyle zayıf olurlar ama çok dayanıklılar.

  Saygılarımla.

  YanıtlaSil
 2. Teşekkür ederim.Gerçekten hazır süt ve yoğurtun tadı benimde hoşuma gitmiyor.Hazır yoğurttan 2 kaşık ancak yiyebiliyordum.Şimdi ise doğal yoğurttan her öğünde bir tas tüketiyorum.Jersey ırkları zayıf olurlar bizim ki biraz daha bakımsızlıktan bu kadar zayıf.Diğer ırklara göre sütüde yağıda oluyor hemde çok az gıda ile doyuyor.Sağlıcakla kalın.

  YanıtlaSil
 3. Emrah ,hayırlı olsun ineğin.Çok güzel maşallah. Evin ihtiyacını giderir.Fabrika yakıştırması çok güzel olmuş.bize diyecek kalmadı,saglıcakla kalın.

  YanıtlaSil